ELİT KOLEKSİYONERLER İÇİN AYRICALIKLI TASARIM: ZENITH

9 Haziran 2016 16:00

Zenith, Cohiba ile yaptığı iş birliği kapsamında, elit koleksiyonerlerin dikkatini çekecek yeni bir model tasarladı: El Primero Chronomaster 1969 Cohiba Edition.

Her ikisi de kendi alanında iki dev marka olan Zenith ve Cohiba’nın her bir üretimi için koleksiyonerler gün sayarken, Cohiba için üretilmiş ilk saat olan El Primero Chronomaster 1969 Cohiba Edition bu noktada büyük ilgi çekecek gibi görünüyor. Zenith’in Küba efsanesinin 50. yılı için ürettiği bu özel model, dünyanın en ayrıcalıklı purolarının ruhunu bu kez bileklere taşıyor. Köklü üretici; etkileyici üretimiyle bu tutkulu, duygusal ve samimi ülkeyle bağlarını iyiden iyiye sıkılaştırıyor.

Zenith CEO’su Aldo Magada, İsviçreli markanın Cohiba ile yaptığı işbirliğinden duyduğunu memnuniyeti belirtirken, “Havana’nın en önemli markası olan Cohiba, tüm üretimlerinde en mükemmele ulaşmak için çabalıyor. Tıpkı bizim 150 senedir her gün yaptığımız gibi… Tüm amacı müşterilerine eşsiz bir deneyim yaşatmak olan bu iki şirket bir araya gelince, ortaya da arkasında olağanüstü bir zanaatkârlık olan bir saat çıkıyor. Artık söz koleksiyonerlerde.” dedi.

Cohiba’nın ikonik motiflerini taşıyan “El Primero Chronomaster 1969 Cohiba Edition”

Pembe altın versiyonu 50, çeliği ise 500 adet üretilen büyüleyici El Primero Chronomaster 1969 Cohiba Edition, ilk bakışta kestane renk tonlarıyla öne çıkıyor. Bu seçim akıllara doğrudan puroları getirirken, Havana kahverengisi kadran ve Cohiba’nın ikonik motiflerini taşıyan dikey çizgiler saate bambaşka bir hava veriyor. Dünyaca ünlü yerli şef Taino’nun profilinin Zenith ve Cohiba logolarının arasında kullanılması ise en küçük detayların dahi atlanmadığını ortaya koyuyor.

Horoloji tarihinin en prestijli mekanizmalarından El Primero’nun hayat verdiği yeni model; 42 mm çapındaki kasası, yalın çizgileri, yivli tepesi ve yuvarlak kronograf düğmeleriyle de dikkat çekiyor. Bombeli safir camın altındaki ibrelere SuperLuminova uygulanması okunabilirliği maksimize ederken, saat 11 pozisyonunda ise İsviçreli markanın en ayırt edici tasarım öğesi olarak bilinen kadran penceresi yer alıyor. Saatte 36 bin frekansla çalışan ve saniyenin onda birini ölçebilen COSC sertifikalı otomatik kronograf El Primero 4061, bu pencereden tüm ihtişamıyla izlenebiliyor. 282 parçadan oluşan, silikon eşapmana sahip olan ve 50 saati aşkın güç rezervi sağlayan ayrıcalıklı kalibre, 1969 üretimi dünyanın en hassas seri üretim kronografı El Primero efsanesini bir adım daha ileri taşıyor. Mekanizmanın Côtes de Genève dekorasyonlu rotoru ise şeffaf kasa arkasında Cohiba’nın 50. yıl logosu ile birlikte görücüye çıkıyor.

El Primero Chronomaster 1969 Cohiba Edition, kullanıcılara bu özel parçaya yakışan ayrıcalıklı bir ahşap kutuda ulaşıyor.

 

Manşet, SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »