EKSTRA İNCE ve SADE TASARIM: PARMIGIANI TONDA 1950 SQUELETTE

15 Ocak 2015 16:33

Parmigiani Fleurier “Squelette” serisinden Tonda 1950 Squelette, markanın geleneksel  özelliklerini taşıyan iskelet kadranı ile zamansız bir güzellik sunuyor.

PF705 kalibre mekanizmasının kafes işi ile geliştirildiği Tonda 1950 Squelette, olağanüstü hassasiyetle üretilmiş. Parmigiani Fleurier’nin ana felsefesinde yer alan el işçiliğine verilen önem ve detayları yansıtan Tonda 1950 Squelette; iskelet mekanizması, ekstra-ince özelliği ve sade çizgileri ile zamansız bir güzelliği yansıtıyor.

Platinyum micro-rotorunun ön yüzeyinden görülebilen Tonda 1950 Squelette, Parmigiani DNA’sının parçaları olan ikonik göstergelerle tasarlanmış.  Sarmal kesimli rotora gönderme yapan model, ayrıcalıklı motiflerle sergilenen mekanizması ile fark yaratıyor.

Tüm beklenenlerin aksine, Tonda 1950 Squelette, safirden yapılmış kadranı ile mükemmel görünmezliği yakalamış. Parmigiani Fleurier logosunun yer aldığı ve mekanizma ile kadranı birleştiren bölümü ise, saatin tek metal kaplı yeri olarak dikkat çekiyor.

Tonda 1950 Squelette’in erkek modelinden farklı olarak kadın versiyonunda öne çıkan buzlu kadran, saate yarı saydam ve sisli bir efekt kazandırıyor. Tonda 1950 Squelette’in erkek versiyonunda tüm mekanizmanın ve teknik hünerlerin sergilenmesine vurgu yapılırken; kadın versiyonunda mekanizmaya bu efektle gizemli ve yumuşak bir görünüm kazandırılmış.

Siyah ve bronz Hermès kayışa sahip Tonda 1950 Squelette’in erkek modeli beyaz ve pembe altın versiyonuna sahiptir. Kadın modelinde dikkat çeken beyaz ve pembe altın pırlantalı versiyonu, kırmızı Hermès kayışla tamamlanıyor.

 

 

 

Sihh2015

Related Posts

Comments are closed.

« »