EFSANE İSİM WALTER LANGE’Yİ KAYBETTİK

22 Ocak 2017 16:29

A.Lange & Söhne’nin modern ve geleneksel yapısını kazanmasında önemli rolü olan Walter Lange, 92 yaşında hayata ve saatçilik dünyasına veda etti.

A.Lange & Söhne’nin son yıllarda modern ve geleneksel yapısını kazanmasının mimarı olan Walter Lange, 92 yaşında hayata gözlerini kapadı. Markanın kurucusu olan Ferdinand Adolph Lange’den sonra profesyonel saatçiliğin üçüncü kuşak temsilcisiydi. İkinci Dünya savaşı sırasında dağılan aile şirketini 1990 yılında Berlin Duvarı’nın yıkılışının ardından büyük çabalar ve özveriler ile yeniden canlandırdı. Yaklaşık 25 yıl içerisinde mucizevi başarılara imza attı.
Hem geleneksel yapının korunmasını hem de teknik yeniliklerin geliştirilmesini savundu. Yaptığı ve öncüsü olduğu tüm çalışmalarda klasik saatler zamanın en ileri teknolojileri ile buluşturularak yaratıldı. Bunun en güzel örneklerinden biri olan Lange1, markanın felsefesinin tam bir tanımı niteliğinde oldu. “Ben geçmişimize bir köprüyüm” diyen Lange’nin bu sözleri, onun markaya yansıttığı felsefesinin tam tanımı niteliğinde. Tüm başarılarının ardından 60’a yakın ülkeye yayıldı.
Saatçilik dünyası bir büyüğünü, Walter Lange’nin ölümüyle kaybetmiş oldu. Endüstriye kazandırdığı tüm yenilikler ve kazandırdıkların için teşekkürler…

Kısa Haber

Related Posts

Comments are closed.

« »