EFSANE DEVAM EDİYOR: ZENITH

19 Mayıs 2016 18:05

Zenith; güç, benzersizlik ve özgürlük temellerine dayanan güçlü felsefesini Heritage Pilot Café Racer tasarımına taşıyor.

Zenith, 2016’da ikonik Pilot koleksiyonuna oldukça etkileyici bir model daha ekliyor. Heritage Pilot Café Racer, 45 mm çapındaki gösterişli kasasında efsanevi otomatik kronograf kalibre El Primero 4069’a ev sahipliği yaparken, vintage çizgilere sahip yalın kadran mükemmel okunabilirlik sağlıyor. Zenith’in yeni modelinin güçlü profili, maskülen havası ve kusursuz mekanizması, “Café Racer” ruhuyla bir araya gelerek ortaya benzersiz bir parça çıkarıyor. Heritage Pilot Café Racer ile ilgili dikkat çeken ilk nokta şüphesiz Retro hissi ve kendine has, başka hiçbir saate benzemeyen stili… Yeni modelin ilham kaynağı ise 1920’lerde İngiltere’de ortaya çıkan unutulmaz motorcu akımı Café Racer. O günlerde, asi ve bağımsızlığına düşkün gençler saatte 160 kilometre hıza kadar ulaşan motosikletlere ilgi duyuyor ve kişisel isteklerine göre modifiye ettikleri bu araçların Britanya otoyollarında keyfini çıkarmak istiyorlardı. Günün şartlarında maksimum güce sahip olan motorlarıyla, bir anlamda kendilerini ifade ediyorlardı. Ve elbette özgürlük tutkularını…

Zenith, yeni üretiminde güç, benzersizlik ve özgürlük temellerine dayanan bu güçlü karakteri Heritage Pilot Café Racer’e taşıyor. Yıllanmış bir havası olan etkileyici çelik kasanın yanı sıra, markanın ikonik Pilot koleksiyonunun temel özellikleri olan büyük ve parlak Arap rakamları, yivlenmiş iri tepesi ve kronograf düğmeleri gerçek anlamda fark yaratıyor. Barut rengi özel işlenmiş kadran, iki kronograf sayacı ve bombeli safir cam ise bu sıra dışı parçanın tamamlayıcıları oluyor. Saatin 100 metreye kadar suya dayanıklı olan kasasının arkası titanyumdan üretilirken, burada yer alan “Café Racer Spirit” ibaresi de bu ruhtan bir an olsun kopulmamasını sağlıyor.

Efsanevi mekanizma El Primero

Tarihe geçmiş Cafe Racer motorlarının anısına üretilen Heritage Pilot Café Racer’in kalbinde de bu mirasa fazlasıyla yakışır bir motor var. 1969 yılında dünyanın en hassas kronografı olarak horoloji dünyasına adım atan ve o gün bugündür teknik, performans ve hassasiyetin tanımını yapan efsanevi mekanizma El Primero, burada saatte 36,000 alternans değeri ile bir kez daha ön plana çıkıyor. 50 saati aşkın güç rezervi olan prestijli mekanizma saniyenin 1/10’u hassasiyetinde ölçüm imkânı sunarken, saat 9 pozisyonunda ise küçük saniye göstergesi yer alıyor. Heritage Pilot Café Racer’in son dokunuşunu ise titanyum tokaya sahip, kauçuk çizgili nubuk kayış yapıyor.

Manşet

Related Posts

Comments are closed.

« »