EDOX ‘GRAND OCEAN’ 

10 Temmuz 2015 11:45

Rengini ve dokusunu Büyük Okyanus’un gizem dolu sularından alan Edox’un Grand Ocean serisi, daha önce hiç bir saatte görülmeyen bir tasarımla dünyanın merkezine yolculuk ediyor.

Dünya’nın en önemli butik saat üreticilerinden biri olan İsviçreli Edox’un “Grand Ocean” modeli için yaptığı son tasarım göz kamaştırıyor. Büyük Okyanus’tan esinlenerek tasarlanan “Grand Ocean” serisinin yeni modeli, Karayip Mavisi adı ile saat severlerin beğenisine sunulurken karayip mavisi kadranın üstündeki beyaz gün göstergesi adeta okyanus dalgalarının köpüklerini anımsatıyor. Tasarım, kasa arkasına özel olarak dizayn edilmiş dünya haritası ve haritanın hemen üzerine, saatin mekanizmasını gözler önüne seren yine safir kristal camdan özel olarak yerleştirilmiş  (LOMBOZ ) kamara penceresi ile de fark yaratıyor.

Extreme Sailing Series Yelken yarışlarının resmi zaman sponsoru ‘Edox’

Yelken tutkunları, Edox Grand Ocean saat eşliğinde rüzgâra karşı 2015 yılında da mücadele etmeye devam edecekler. Valjoux 7750, otomatik mekanizmaya sahip modelde, dalış yapmaya uygun hareketli döner bezel kullanıldı. Oldukça fonksiyonel olan Grand Ocean; kronograf, saat, dakika, saniye, gün ve tarih göstergesiyle donatıldı. 48 mm çapındaki PVD kaplama paslanmaz çelik kasanın ön yüzü, çizilmeye karşı dayanıklı safir kristal ile örtülürken;  kadranda parlak indeksler kullanılması ayrıca dikkat çekiyor. Grand Ocean Deri kayış ile tamamlanırken 100 metre kadar suya dayanıklılık gösteriyor.

Manşet, SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »