EDOX Efsane Saati HYDRO SUB’un Yeni Versiyonuyla Meydan Okuyor!

6 Aralık 2014 10:13

Edox, 1965 yılındaki efsanevi saat modeli Hydro Sub’ı yeniden üretti. O zaman için ulaşılması zor bir rakam olan 500 metreye kadar su geçirmez özelliğine sahip bu saat, 130. Yıl anısına sadece 350 adet üretilecek.

 Hydro Sub Edox, 1965 yılındaki efsanevi saat modeli Hydro Sub’ı yeniden üretti. O zaman için ulaşılması zor bir rakam olan 500 metreye kadar su geçirmez özelliğine sahip bu saat, 130. yıla dikkat çekmek için Edox’un en büyük kozu olacak.

49mm çaplı, dış etkenlere karşı özel koruma sağlayan Master Lock ve hassasiyet kalitesi Kronometre Sertifikası ile onaylanan bu muhteşem saat, aynı zamanda 2015’in Şubat Ayı’nda, Kuzey Kutbu’nda düzenlenecek ve Rekortmen Serbest Dalışçı Christian Redl tarafından ilk kez denenecek tüpsüz dalışında Ana Sponsoru. Bir anlamda dalış dünyası için tarihi önem taşıyan bu deneme, Edox’un da zorlu koşullarda ne kadar dayanıklı olduğunun bir ispatı niteliğinde.
Bu rekor denemesi için önce kızaklarlarla Kuzey Kanada’dan, denemenin yapılacağı Kuzey Kutbu’na geçilecek. Hydro Sub bu yolculukta Ünlü Fotoğrafçı Markus Fillinger ve Christian Redl’in kolunda olacak.
Gerek dalışta, gerekse dalış öncesindeki zorlu koşullarda ikilinin ana sponsoru olacak Edox Hydro Sub,130. yıl şerefine sadece 350 adet üretildi.

Türkiye Distribütörü Mey Saat tarafından getirilen Hydro Sub Limited Edition, seçkin saat mağazalarında Türk koleksiyonerler ve saat tutkunlarının beğenisine sunuluyor.

Genel, Manşet, SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »