Dünyanın ilk Mekanik Hareketli İsviçre Mektup Açacağı

22 Temmuz 2013 15:15

Zamanın dalgaları, Viking çeliği, bir bulvarın şiirsel anlatımı ile yaratılan ‘Mektup Açacağı’

Spero Lucem, horological mekanizması ile aktif bir bıçak sahip özelliğine sahip ilk lüks mektup açacağı tanıttı. Sap bölümünde kullanılan malzemeler ve yüzeyler sırasıyla değerli ahşap, karbon fiber ve alüminyumdan oluşan bıçak, teknik özelliklerine ek olarak, ‘damascened çeliği’ mektup açacağına zarif bir nesne özelliği ve olağanüstü kullanım rahatlığı sağlamış.

İsviçre saat yapımcıları edindikleri tecrübelerle demir ve çelik formlarını minimal düzeyde mükemmel kullanımlara açtılar. Bu sayede tırnak makası, gözlük çerçeveleri ve preslendirilmiş alet üretimi yolu açıldı. İsviçre, bıçak ile hayatta kalma kavramı olarak tüm ulusların kullandığı “survivar” kavramını birleştirdi. SporeLucem bu kavrama sınır tanımaz bir zarafet anlayışı getirerek bir mektup açacağını hayatta kalma konsepti ile birleştirdi. ‘Damascened Çeliği’ Vikinglerin dünyayı titrettikleri dönemin askeri yeteneklerinin bir eseri olarak metalürji tarihine geçti. Zamanın başlangıcından günümüze uzanan bu askeri sır, Yvan Arpa JohanGustafsson tarafından yetenekli bir metal ustası yeteneği ile günümüzde atalarının sanatını başarılı bir şekilde sürdürüyor. İsveçli olan Gustafsson, bıçak yapımcısı olarak Paris, Milano ve New York gibi modanın kalbinin attığı şehirlerde dünyanın en iyi bıçak tasarımcısı ve üreticisi olarak haklı bir ün kazandı. Tasarımlardaki eski ve yeni köprüsünün mükemmel uyumunu sağlamak Yvan Arpa JohanGustafsson’un titiz çalışmasının ürünü.

‘Her dövme bıçak doğası gereği benzersizdir’

Cenevre’nin eski yollarından bir olan Boulevarddes Tranchées, Spero Lucem tarafından şehrin kimlik çizgilerini yansıtan orijinal bir forma dönüştürülmüş. Burası, ünlü Place de Bourg-de-Four çanlarının duyulduğu, tepenin üstüne ovada BoulevarddesTranchées gelen giden yamacında La Clémence’in duruyor olmasıdır. Arve Nehri deltası yolları ve Rhone Nehri’nin devamı gölün sol kıyısı boyunca çalışan kişiler için bir izdiham ve buluşma noktası oldu. Mektup açacağı olarak tasarlanan bu İsviçre bıçağı üzerinde bütün bu güzellikler simgesel bir anlatım olarak dalgalarla anlatılmış.

Kısa Haber

Related Posts

Comments are closed.

« »