DE BETHUNE VE URWERK ‘DMD’ İÇİN TASARLADI

8 Ekim 2019 17:02

İsviçre’nin iki ünlü bağımsız saat markası De Bethune ve Urwerk Onl Watch için “Moon Satellite” modelini tasarladı. Saatin uzay gemisini andıran kasası ve ergonomik lugları De Bethune DNA’sını taşıyor. Saat 6 yönünde ayın fazlarını gösteren bir küre yer alıyor, mavi ve gümüş tonda. Kadranında ise saati gösteren, Urwerk’in eşsiz tasarımı olan, modüller yer alıyor.

Hazırlayan: Mert KALAFAT

Only Watch isimli bianalde, her yıl en iyi saat üreticileri tarafından yapılan 50’ye yakın lüks saat, hayır için müzayedeye katılırlar. Müzayede sunulmadan önce sergilenmesi için ülkeleri gezen bu saatler bir ara ülkemize de uğramıştı geçen yıllarda. Elde edilen gelir, Duchenne Musküler Distrofi (DMD) hastalığının tedavisinin araştırılmaları için harcanıyor. Şimdiye kadar gerçekleşen 7 organizasyonda tam 40 milyon İsviçre Frangı toplanılmış. Bu bütçenin % 99’unun direkt olarak araştırmalara gittiği söyleniyor. Burada saat koleksiyonerlerinin ve partnerlerin payı büyük.
Ünlü lüks global saat markalarının yanı sıra, bağımsız saat markaları da müzayede için ilginç tasarımlara imza atıyorlar. Bunlardan biri de; 2019 yılı için gerçekleşiyor olacak OnlyWatch organizasyonu için Urwerk ve De Bethune markalarının iş birliğiyle tasarladıkları “Moon Satellite” modeli.
Saatin uzay gemisini andıran kasası ve ergonomik lugları De Bethune DNA’sını taşıyor. Saat 6 yönünde ayın fazlarını gösteren bir küre yer alıyor, mavi ve gümüş tonda. Kadranında ise saati gösteren, Urwerk’in eşsiz tasarımı olan, modüller yer alıyor. Her modülün içinde rakamlar yer alıyor ve zaman ilerledikçe doğru zamanı gösteren modül hareket ederek dakika indekslerinin üzerinde beliriyor. Dakika indekslerini de retrograde (başa dönen) şekilde, ay fazı göstergesinin hemen üzerinde hem sol hem sağ tarafında dizilerek sergilendiğini görmekteyiz.

Saatin kurma koluna yani tepesine saat 12 yönünden ulaşabiliyorsunuz ve buradan saati kurabiliyorsunuz. Kavisli kaputunun ve safir camının altında, bu çok özel açık arttırma için ortaklaşa ürettikleri URDB01 kalibresi yer alıyor. Sonuç olarak da bu iki markanın Only Watch için bağışladıkları bu inanılmaz Moon Satellite saati çıkıyor.

Manşet, SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »