DAHA SPORTİF DAHA GÜÇLÜ: HAMILTON

18 Temmuz 2016 12:33

Hamilton, 2. Dünya Savaşı yıllarında ABD ordusuna bağlı deniz kuvvetlerinin ‘Balık Adam’ları için tasarladığı Khaki Navy Frogman saatlerini, 2016’da yeni versiyonuyla kullanıcılarına yeniden sundu.

 Hamilton, Amerikan ordusuna teçhizat sağladığı  2. Dünya Savaşı yıllarında, ABD deniz kuvvetlerinin “balık adam” ekipleri için yarattığı; sonrasında 1951 senesinin ses getiren ve markanın ilk defa beyazperdeyle işbirliği olan gişe filmi Balık Adam’da kullanılan ikonik dalgıç saati Khaki Navy Frogman’ı güncellenen 2016 versiyonuyla satışa sundu. Yeni Khaki Navy Frogman koleksiyonu, daha sportif ve daha güçlü bir görünüm sergiliyor.

Birinci sınıf dalgıç saatinden beklenen özellikler

Dört kez elde ettiği dünya rekoru ile ünlü serbest dalgıç Pierre Frolla’nın işbirliğiyle tasarlanan, taklit edilemeyen askeri matara tasarımlı 1951 yılındaki atasından etkilenmiş olan her model, çarpıcı bir kurma tepesi koruma aparatına sahip. Birinci sınıf bir dalgıç saatinden beklenecek diğer ana özellikleri ise sağlam ve dayanıklı bir titanyum kasa, 1000 metreye kadar suya dayanıklılık ve doymuş dalış koşullarında iç ve dış basınçları eşitleyen bir helyum valf. Kauçuk kayış, şaşırtıcı tonsürton merkeze ve yivli dış bölüme sahip, bu da hoş bir doku ve renk kontrastı yaratıyor. Son olarak, 80 saatlik güç rezervine sahip H-10 kalibre, denizin altında olduğu kadar karada da kullanışlı olduğunu kanıtlıyor.

 

Manşet, SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »