Çift sıçramalı ikincil zaman dilimli Ballon Bleu de Cartier Tourbillon saati

9 Eylül 2013 10:26

Cartier Ballon Blue de Cartier Tourbillon modeli ile saat severlere, özellikle mikro mekaniğe düşkün olanlara, mekanizmasının detaylarında kaybolacağı modelini sunuyor.

Çift sıçramalı ikincil zaman dilimiyle Ballon Bleu de Cartier tourbillon bir rakkas gibi tasarlandı. Merkezi dakika kolu ve çift sıçrayan saat sayacı yolculuk saatleri dünyasında bir çığır açıyor. Şeffaflığıyla büyüleyici, hareketli mekanizmasının detaylarını bu alanda bilgi sahibi saat meraklılarının keşfetmesine olanak veriyor.

“Altın Oran”ın değişmez yasaları güzelliğin oransal dengenin sonucu olduğu gerçeğini su götürmez biçimde belirler. Çift sıçramalı ikincil zaman dilimiyle Ballon Bleu de Cartier tourbillon’da simetrik tasarım ve orantılardaki asalet özenle tasarlanmış. Bir dizi aralıkla birlikte saate tam anlamıyla ahenkli bir görünüm kazandırılmış.

Bir cep saatinden ilham alan bu seçkin tasarım sanki sihirli bir dokunuşla dikkati saatin 46 mm’lik çapından bileğe ideal şekilde oturmasını mümkün kılan kasanın muhteşem kıvrımlarına yöneltiyor.  Timsah derisi kayışıyla 50 adet pembe altından, 50 adet beyaz altından olmak üzere sınırlı sayıda üretilen çift sıçramalı ikincil zaman dilimli Ballon Bleu de Cartier tourbillon nadir parçaları seven, yolculuk etmekten ve büyüleyici mekanizmalardan hoşlanan herkesi kendine hayran bırakacak.

Manufacture üretimi ve manuel kurmalı bu mekanik mekanizma Cartier’nin C harfinden esinlenen bir flying tourbillon ile düzenleniyor. Mekanizmanın şaryosu çift sıçramalı ikincil zaman dilimi mekanizmasının ortasına yerleşebilecek biçimde hafifçe kaldırıldı.

Çerçeve halindeki kadrandan teker teker ve mükemmel biçimde simetrik yerleştirilmiş rakamlar tamamen senkronize ancak ayrı ayrı ayarlanan sıçrayan saatlerin sergilenmesine olanak veren incelikli devir mekanizmasının bir parçasını gözler önüne seriyor. Kurma tacıyla denetlenen ilki saat kasasının yanına takılı. Büyük sayaçtaki mavi çelik kolun ucu Roma rakamlarıyla başlama noktasındaki zamanı gösteriyor. Saat 10 konumundaki düğmeyle denetlenen ikincisi ise yerel zamanı belirtiyor.

Kısa Haber, SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »