CHOPARD PORSCHE MOTORSPORT OTOMOBİLLERİNİN RESMİ ZAMAN TUTUCUSU

22 Kasım 2014 11:34

Chopard, otomobil sporlarına bağlılığını bir kez daha gösterip Porsche Motorsport’un resmi zaman tutucusu oldu. Superfast koleksiyonunun ruhuna mükemmel bir şekilde uyum sağlayan bu değerli ortaklık, uzun bir aradan sonra düzenlendi.

Chopard Superfast Power Control worn by Porsche Motorsport PilotsUzun bir aradan sonra sahalara 919 Porsche Hybrid’ ile geri dönmeye karar veren, otomobil yarışları dünyası nın efsane takımlarından biri olan Porsche Motorsport zaman tutucusu olarak, İsviçreli saat üreticisi Chopard’la ortak olma kararı aldı.

Bitmek tükenmek bilmeyen bir performans ve mükemmellik arayışı gibi ortak değerlerde buluşan bu iki marka Porsche Motorsport ve Chopard, tutkunu oldukları araba yarışları alanında bir ortaklığa imza attılar. Yenilik, güvenirlik gibi ortak değerlere sahip olan bu iki marka, kendi alanları olan araba yarışları ve saat yapım sanatında, farklarını ortaya koydu.

Chopard, Porsche 919 Hybrid arabasıyla, uluslararası yarış pistlerine geri dönen Porsche Motorsport ekibine bu önemli yolda eşlik etti. “Le Mans 24 Saat” yarışındaki 16. zaferinin ardından sahalara 16 yıl ara veren Porsche Motorsport’un geri dönüşü, tüm dikkatleri üzerine çekti.

Porsche Motorsport: ”Yarış arabaları tarihimizde temiz bir sayfa açtık ve yarıştığımız diğer tüm arabalardan çok daha gelişmiş, çok daha karmaşık arabalar ürettik.” Porsche 919 Hybrid, ilk tura Silverstone’da dahil oldu ve bundan sonra  2014 yarışlarının sekiz ayağına da katılacak. Chopard, Porsche LMP1 arabalarının yanında, yine Dünya Dayanıklılık Şampiyonasının GTE kategorisinde yarışacak Porsche Manthey ekibine de zaman tutucusu olarak eşlik etti.

Porsche Motorsport’un tarihi ile bir diğer araba yarışı efsanesi olan Jacky Ickx, ya da nam-ı diğer “Mr. Le Mans”’ın tarihini birbirinden ayırmak mümkün değildir. Uzun yıllar boyunca Chopard’ın yüzü olan ve Chopard’ın, onuruna birçok model ürettiği “Mr Le Mans”, arka arkaya tam altı kez kazandığı Le Mans yarışlarının dördünde, Porsche direksiyonunun başındaydı.

“Le Mans 24 Saat” dayanıklılık yarışına ve LMP1 Dünya Dayanıklılık Şampiyonasına (WEC) katılan Porsche Motorsport’a zaman tutucusu olarak Cenevreli saat üreticisi Chopard eşlik etti.

Marc Webber - Karl Friedrich Scheufele - Timo Bernhard - Neel Jani - Friedrich Enzinger - Jacky Ickx and Matthias MüellerAraba yarışları tutkunu ve aynı zamanda klasik yarış arabaları koleksiyoneri olan Chopard eş başkanı Karl- Friedrich Scheufele, Porsche ve Porsche efsanesine özel bir ilgi duyuyor. Birçok kez Jacky Ickx ile birlikte, ünlü Mille Miglia yarışlarında, Porsche 550 Spyder’ın direksiyonuna bizzat geçmişti.

Karl-Friedrich Scheufele: ”Porsche demek, tutku demektir, performans demektir-yani bizi, Chopard’ı da tanımlayan değerler demektir. Porsche’un Le Mans yarışlarına geri dönüşünün bir parçası olmaktan Chopard ailesi olarak gurur duyuyoruz.” diye belirtti. Porsche Motorsport’un resmi zaman tutucusu olmak, Chopard Superfast koleksiyonunun sofistike karakterine yeni bir soluk getirdi. Superfast saatleri, eşi benzeri bulunmayan özelliklerle donatılmışken, otomobil yarışları dünyasının izlerini taşıyan bir tasarıma sahip. Tıpkı Porsche yarış arabaları gibi Superfast saatleri de, yeni teknolojileri hayata geçirmek ve sınırları zorlamak için üretildi.

Son fakat  bir o kadar da önemli olan nokta ise, Porshce  Motorsport ile kurulan bu ortaklığın, Chopard’ın otomobil dünyasıyla uzun süredir var olan ilişkilerini daha da belirgin gözler önüne sermesi. Bu tarz ortaklıklara imza atan ilk saat üreticilerinden biri olan Chopard, 1988 yılından bu yana birçok kez Mille Miglia “la corsa più bella del mondo” yarışlarına dâhil olmuştu. 2002’den beri de prestijli “Grand Prix de Monaco Historique” yarışlarının birçok kez resmi zaman tutucususuydu.

 

The side mirrors of the new Porsche 919 Hybrid 919 Porsche Hybrid - 2

HABER, Manşet

Related Posts

Comments are closed.

« »