CESARET VEREN YOL ARKADAŞI ‘ORIS’

27 Temmuz 2016 17:00

‘Gerçek saatler, gerçek insanlar içindir’ felsefesinden yola çıkan Oris, beğeni gören Aquis Koleksiyonu’na yüksek performanslı çok özel iki dalış saati ekledi. Marka ayrıca dalış tutkunu saatseverlere bir sürpriz yaparak, yıllar önce ürettiği ilk dalış saati ile aynı aileye mensup olan yeni Divers Sixty-Five modelini satışa sundu.

Tasarımı ve fonksiyonelliğiyle ön plana çıkan dalış saatleri üreten Oris, iki farklı koleksiyona eklediği sportif ve şık yeni modelleriyle saat tutkunlarını cezbediyor. Koleksiyonlardan bir tanesi canlı renk tasarımlarla zenginleştirilen Aquis Koleksiyonu. Derin sularda dahi yüksek performans sergileyecek özellikte olmaları için Oris tasarımcıları tarafından yapılan araştırmalar sonucunda geliştirilen modeller, okunurluğu maksimum düzeye taşıyan iki renk – turuncu ve sarı – ile kullanıcılarının beğenisine sunuldu. 43 mm çapındaki paslanmaz çelik saatler, otomatik mekanizma ile hayat buluyor. Safir kristal içine işlenen sarı ya da turuncu renk dakika göstergeleriyle dikkat çeken Oris Aquis modellerinin saat 6 yönünde küçük bir tarih penceresi yer alıyor.  300 metre su geçirmezlik özelliğiyle güvenli dalışlar sağlayan Oris Aquis, üç ayrı kayış seçeneğiyle sunuluyor: sarı/turuncu kauçuk, siyah kauçuk ve paslanmaz çelik bilezik.

Muhteşem geri dönüş: Oris Divers Sixty-Five

 Oris, 1965 yılında tanıttığı ilk dalgıç saati koleksiyonu olan Divers Sixty-Five’ı 2015’te güncel versiyonuyla yeniden saatseverlerin beğenisine sunmasının ardından, bu yıl koleksiyona yeni bir model daha ekledi. Oris tasarımcılarının o yıllarda üretilen orijinal saatin görünümüne sadık kalarak güncelledikleri bu yeni model, 42 mm boyutundaki paslanmaz çelik kasası ile serinin en geniş çaplı modeli olma özelliğini taşıyor. 21. yüzyıl dalış saatlerinin tüm zenginliğine sahip olan Divers Sixty-Five, ilk kez deri ve nato kayış seçeneklerini bir arada sunuyor. 1960’lı yıllarda kullanılan trityumun aksine Divers Sixty-Five’ın yeni versiyonu, ilk kez koyu mavi kadran ve renkli Super-LumiNova kaplı saat işaretleriyle karşımıza çıkıyor. Ayrıca, paslanmaz çelik kasasının arka yüzünde 1965 yılına ait kabartmalı orijinal Oris amblemi yer alıyor.

 

Manşet, SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »