ÇELİKTEN 5 KAT DAHA SERT: LUMINOR 1950 3 DAYS CHRONO FLYBACK AUTOMATIC CERAMICA

15 Ocak 2015 16:12

Officine Panerai’nin, çelikten beş kat daha sert zirkonyum oksit bazlı seramik kasaya sahip yeni modeli Luminor 1950 3 Days Chrono Flyback Automatic Ceramica, SIHH 2015’in en dikkat çekici modellerinden biri olacak.

Officine Panerai’nin yeni modeli Luminor 1950 3 Days Chrono Flyback Automatic Ceramica, otomatik P.9100 kalibre ile donatıldı. Mekanizmanın zarafeti ve dikkat çekici teknik kalitesi, zirkonyum oksit bazlı siyah seramik kasayla birleşince tasarıma ayrı bir güzellik katıyor. 44 mm çapındaki Luminor 1950 kasasının materyali çelikten beş kat daha sert olmasına karşın ağırlık olarak daha hafif.

Safir camdan yapılan lumboz görünümlü kasa arkası, tamamen Panerai tarafından geliştirilmiş ve üretilmiş ilk otomatik sarımlı kronograf kalibre olan P.9100 mekanizmasını gözler önüne seriyor. Kalibre, kolonlu çark koordinatörlü kronograf fonksiyonları ve dikey kavrama gibi kronograf sınıfının karakteristik özelliklerine sahip. Kalibrenin üç gün boyunca güç rezervi sağlayan seri bağlanmış iki tulumbası vardır: Bir tanesi iki tulumbanın pandüllerini hareket ettiren çift tarafa kurulabilen rotor, diğeri de 28,800 A/s (4 Hz) hızında sallanan değişken ataletli balans çarkıdır. Saniyeleri eş zamanlı sıfırlamak için cihaza yerleştirilmiş P.9100 kalibre, 302 parçadan oluşuyor.

P.9100 kalibrede mavi renkli kronograf saniye sayacı ve rodyum kaplamalı dakika sayacı merkezi bir şekilde konumlandırılmıştır. Bu sayede, saat 9 pozisyonundaki küçük saniye göstergesi tarih penceresine simetrik bir biçimde kadranda yer alır. Kronograf fonksiyonlarını kontrol eden butonlar saat 8 pozisyonunda (flyback, yeniden başlatma) ve saat 10 (başlatma, durdurma) pozisyonundadır. Böylece Luminor 1950 kasasını yaklaşık 100 metre derinliğe kadar su geçirmez kılan patentli tepe koruma mekanizmasının yapısı bozulmadan kalır. Luminor 1950 3 Days Chrono  Flyback  Automatic Ceramica (PAM00580), işlenmemiş ve doğal olan deri kayışına ek olarak, kauçuktan yapılmış ikinci bir kayış ile birlikte sunuluyor. Kutu içerisinde mevcut olan tornavida ise, kayış değişimine kolaylık sağlıyor.

 

Genel, Sihh2015

Related Posts

Comments are closed.

« »