Çarpışma Etkisinde CARTIER CRASH

4 Eylül 2013 10:03

Farklı stil ve farklı yorumu ile bir çarpışma hikayesinden doğan ikonik Fransız markası Cartier Crash saatleri, 4 yeni modeliyle iddialı bir dönüş yaptı.

Cesaret ve yaratıcılık gerektiren tasarımlarıyla beğeni gören Cartier, ilk olarak 1967 yılında saat severlerle tanıştırdığı Crash serisini bu yıl yeniden yorumladı. 4 farklı model olarak aramızda tekrar katılan saatler sınırlı sayıda üretildi. Saati tanımlayan bir “çarpışma”nın etkisinden doğan modelin çok ilginç bir hikayesi var: 1967 yılında Cartier İngiltere Genel Başkanı ciddi bir trafik kazası geçirir. Bu sırada kazanın etkisiyle kolunda bulunan Cartier Bagnoire Alongee saat erir. Eriyen saat farklı görünümüyle Cartier tasarımlarına ilham olarak , bugün nadide saat parçaları arasındaki yerini aldı.

Gerçekten sıra dışı bir tasarım. Alışkın olduğumuz yuvarlak, kare ya da oval kesim bir kadran yerine asimetrik, dağılmış hatta eriyormuşçasına bir görüntü sergileyen kadranla sahip. Mücevher saat görünümünde nadide parçalar 18 ayar pembe ve beyaz altın olarak tasarlandı. Bilezik kısımları ise beş sıra halinde uzayan damla şekilli olarak düzenlendi.  Bezeline ve bileziğine parlak kesilmiş elmaslar yerleştirildi.  Gerçekten göz alıcı bir görüntü.

Rodyum kaplama 18 karat beyaz altın kasa ve parlak kesilmiş pırlantalar.

Rodyum kaplama 18 karat beyaz altın kasa ve parlak kesilmiş pırlantalar.

Kısa Haber, SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »