Carmen Chaplin ve Jaeger-LeCoultre’den ‘A Time For Everything’

10 Ekim 2013 15:16

1833 yılından beri saatçilik alanında var olan Jaeger-LeCoultre, 180. yıl kutlamalarında markanın dostu Carmen Chaplin ile bir sanat projesi için bir araya geldi.

Jaeger-LeCoultre için Carmen Chaplin tarafından yazılan ve yönetilen ‘A Time For Everything’ bir aile hikayesi ile zamanın sesi oluyor. Charlie Chaplin’in torunu, İngiliz yönetmen ve oyuncu Carmen Chaplin’in senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendiği ‘A Time For Everything’ (Herşey için Bir Zaman) filminin prömiyeri Salon International de la Haute Horlogerie’de Ocak ayında gerçekleşmişti.

Carmen Chaplin’den 180. yıldönümü kutlamaları kapsamında zaman temalı bir kısa film çekmesini isteyen Jaeger-LeCoultre ile Chaplin Ailesi’nin bir araya gelişi eskilere dayanmaktadır. Carmen Chaplin’in büyükbabası, oyuncu, yönetmen, yapımcı ve senarist Charles Spencer Chaplin, “Benim tek düşmanım zaman” derken, 1953 yılında ona bu savaşında destek olmak istercesine saatçiliğin ülkesi İsviçre tarafından bir Jaeger-LeCoultre Memovox saat hediye edilmişti. Arkasında ‘Canton of Vaud hükümetinden Charlie Chaplin’e bir armağan – 6 Ekim 1953’ mesajı bulunan saat Carmen Chaplin’e de kısa filmi için ilham verdi. Carmen Chaplin’e göre bu tarihi parçanın varlığını öğrenmek, kaderin bir armağanı gibiydi.

[KGVID width=”640″ height=”360″]http://www.smluxuria.net/video/Jaeger_LeCoultre_A_Time-For-Everything-by-Carmen-Chaplin.flv[/KGVID]

Genç oyuncu ve yapımcı Carmen Chaplin kendisini heyecanlandıran bu projenin ilham kaynağı büyükbabasının Jaeger-LeCoultre Memovox saati için duygularını şu cümlelerle ifade etti: “Antik saatleri ve onların geçmişleri ve anlatılacak hikayeleri olması fikrini seviyorum. Yirmilerin saatleri ve onların retro stili bana bazı çok ufak saatlerin mücevher koleksiyonu olarak kullanıldığı bir çağı anlatıyor. Küçük saatlerin içinde kalp atışı kadar dakik bir mekanizma olması beni büyülüyor. Bu saatlerin yüz yıldan uzun süredir çalışıyor olması gerçeği beni şaşırtıyor. Büyükbabamın saati beni çok duygulandırıyor çünkü o saati 14 yaşına girdiğinde benim babama, Michael Chaplin’e yani oğluna verdi. Daha sonra babam aşklarının bir kanıtı olarak saati evlendikleri gün anneme hediye etti. Saatin uğurlu olduğuna inanıyorum çünkü onlar 45 senedir birbirlerine aşıklar.” Carmen’in annesi ve kızı Uma da ‘A Time For Everything’ (Herşey İçin Bir Zaman) filminde oyuncuya eşlik etmiş; zamanın geçişi ve mirası anlatmak için aynı aileden 3 farklı jenerasyon kadın bir araya geldi.

Büyükbabasının saatinin restorasyonu için Jaeger-LeCoultre markası ile tanışan Carmen Chaplin ekiplerin müthiş işçiliği karşısında büyülendiğini, 180. Yıldönümü kutlamaları kapsamında Jaeger-LeCoultre’nin bu film için güvenerek kendisini ne kadar onurlandırdığını da dile getirdi. Carmen Chaplin ve Jaeger-LeCoultre, Charlie Chaplin’in Onursal Oscar Ödülü için akşam yemeği organizasyonu, Cannes Film Festivali ve Venedik Film Festivali gibi birçok projede daha önce bir araya geldi.

 

Manşet, SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »