CALIBRE DE CARTIER DIVER

31 Mart 2014 14:46

2010’da piyasaya çıkan Calibre de Cartier saati, güçlü çizgileri, sağlam kasası ve orijinal tasarımıyla özgüven sahibi maskülenliği temsil ediyor. Kadranı, saat evinin tasarım kodlarını  yeniden yorumlarken Roma rakamları , çerçeve tarzı  onun bir Cartier modeli olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Şirket 2014’te Calibre de Cartier Diver dalış saati modeliyle tarihinde yeni bir sayfa açıyor.

Hem günlük kullanım hem zorlu şartlar için kusursuz maskülenlikte bir saat olan Calibre de Cartier Diver, Cartier tarzını ISO 6425’in teknik şartnamesiyle bir araya getirme zorluğunu yansıtıyor. “Dalgıç Saati” türünü denetleyen bu şartname sekiz güvenlik kuralına dayanıyor ve bir dizi son derece titiz test gerektiriyor. Tek yönlü çerçeve, 300 metreye kadar su geçirmezlik, superluminova kaplı ibreler ve dalış süresi göstergesi: Calibre de Cartier Diver bir dalgıç saatinde uluslararası standartta sıralanan tüm kriterleri karşılarken, kasa sırtında “Dalgıç saati 300 m” ibaresini taşıyor.

Kazara hareket ettirilmesini ya da dalış süresi göstergesinde değişiklik yapılmasını önlemek amacıyla bezel sadece tek bir yönde dönüyor. Dönüş esnasında net bir sinyal sesi çıkararak yarım dakikaya ayarlanabilmesini sağlayan 120 çentikle (40 diş ve 3 nokta) tasarlandı. Görünürlüğünü artırmak amacıyla her beş dakikalık periyodu sinyalle belirten ibreler açıkça gösterildi.

Dalgıç saatleri deniz altında son derece yüksek basınçlara ve ekstrem koşullara (tuzlu su, termal şok, vb) maruz kalır. Calibre de Cartier Diver bu durumlardan korunmak amacıyla kalın kristal, vidalı sırt, büyük mühürler ve 300 metreye kadar su geçirmezliği garantileyen vidalı taç düğmesi ile donatıldı. 18°C – 25°C’de 24 saat boyunca sodyum klorür (30 g/l) çözeltisinde bekletilerek saatin tuzlu suya dayanıklılığı kanıtlandı. Üstelik 18°C – 25°C sıcaklıkta 30 metre derinlikte 50 saat bekletildikten sonra su altında da mükemmelen işlemeye devam etti.

DALIŞ SAATLERİ, SIHH

Related Posts

Comments are closed.

« »