BREITLING’IN BASELWORLD YENİLİĞİ “NAVITIMER 8 B01”

14 Mayıs 2018 13:20

Kronograf uygulaması denilince akla gelen ilk firmalardan biri Breitling’dir. Havacılıkla ilgili olan güçlü bağları pilot saati Navitimer’i yaratmasını sağladı.

Navitimer 8,  adını 1938 yılında kurulan Breitling Huit Aviation Departmanından alıyor; Huit, Fransızca 8 demek. O dönemlerde kokpit enstrümanlarının yanı sıra, sivil ve askeriye için pilot saatleri üretmeye başladılar ve 8 gün güç rezervini referans alarak ismini oluşturdular.

Navitimer 8B01, 18k altının yanı sıra paslanmaz çelik modeliyle de tanıtıldı. Her birinde markanın kendi üretimi olan ayrıcalıklı, 349 parçadan oluşan 01 kalibre bulunuyor. 43 mm kasa çapında ve 13.97 mm yüksekliğinde. Kasanın her iki yüzünde de safir kristal anti reflekte özelliği ile bulunuyor.

Saat üç konumunda vida kilitli tepesi markanın amblematik B harfi ile yer alıyor. Kronograf baskıları ise tamamıyla genetik kodların bir yansıması olarak şekillenmiş. 100 metre su basıncına dayanıklı ve 70 saat güç rezervi var.

Güneş ışığı desenli kadranı siyah veya mavi olarak uygulanmış.  Bronz renk ise, 18k altın kasada kadran rengi olarak seçildi.   Üzerindeki alt kadranlarda, beyaz olarak panda kasa ruhuna sadık kalındı.

BASEL 2018

Related Posts

Comments are closed.

« »