Breguet-Heritage

7 Ağustos 2014 17:32

BREGUET

Breguet, zamanı ölçme heyecanını taşıyanlara zarif bir armağan olarak hazırladığı Heritage koleksiyonuna, özellikle romantik komplikasyonlardan biri olan ay evreleri fonksiyonuyla donanmış farklı bir model ekledi. Bu yeni tasarımda,  kendinden kurmalı kalibre 586L mekanizması ayın evrelerini kasanın rengine uyumlu biçimde takip ediyor. Yeni fonksiyonla donatılmış modelde teknik ayrıcalık estetik yaklaşımla tamamlanıyor; saatler ve dakikalar kadranın burma çizgi deseniyle süslü sedef merkezinde gösteriliyor. Üstelik platin kurma rotoru da elde yapılan burma çizgi desenle işlenmiş.

 

Modelin; kırmızı altından kıvrımlı fıçı kasaya uygun yaldızlı ay versiyonu ile rodyum ay içeren beyaz altın kasalı versiyonları da bulunuyor. Alternatifler, dokuma deri kayışlar ve altın bilezikler gibi varyasyonlarla tamamlanabiliyor.

 

Breguet’in Heritage koleksiyonuna eklediği tasarımda, saat yapımcılığının sofistike özelliklerinden biri olan silikon düz yay, 40 saatlik güç rezervi barındıran 131/2 ligne’lik  ( Ligne,kullanılmayan Fransız uzunluk birimi- metrenin yaklaşık 1/443.296’sına eşit) mekanizmada görevini yerine getiriyor. Farkını detaylarda gösteren Breguet’in yeni tasarımında dikkate değer bir ayrıntı gizli: Çıplak gözle görülememesine rağmen ayın yüzü aslında kırpışıyor.

 

 

 

DOSYA, HERITAGE

Related Posts

Comments are closed.

« »