BOVET RECITAL 27 MEKSİKA’DA SERGİLENECEK

8 Ekim 2019 16:35

Bovet 1822, yeni 4 adet limitli Bovet Récital 27 modelini Meksika’da Salón Internacional de Alta Relogeria’da sergilemeye hazırlanıyor.  Saat toplamda 3 farklı şehrin zaman dilimini aynı anda gösterebiliyor. Kadranların gösterdiği şehirler hemen kadranın üzerinde yer alan pencerelerden İspanyolca olarak okunabiliyor. İçlerinde Meksiko şehri de yer alan tam 24 adet şehir bulunuyor.

1818 yılında, babası da bir saat tasarımcısı olan İsviçreli Edouard Bovet, Londra’dan Çin’e doğru hareket ediyor. Amacı, buradaki Çinli aristokratlara Avrupa’da gelişmiş olan saat sanatını göstermek, ki bunu daha ülkeye ilk ayak bastığı andan itibaren başarıyor.

Guangzhou (Canton)’ya vardıktan çok kısa bir süre sonra bu zamanın 1 milyon dolarına denk gelen bir rakama 3 adet cep saati satarak 1822 yılında markanın ilk adımlarını atıyor. Transparan kasa arkasının yaratıcısı olarak da anılan Edouart Bovet’in ardından marka günümüze kadar eşsiz saatlere imza atmıştır.
2001 yılında markayı satın alan CEO Pascal Rafy ise bugün SIAR (Salón Internacional de Alta Relogeria) 2019’da sergilenecek ve özel olarak tasarlanmış limitli 4 adet Bovet Récital 27 modelinin haberini saat sektörüyle paylaşmanın gururunu yaşıyor. Meksika’da gerçekleşecek olan SIAR Fuarı Ekim 15 ve 17’si arasında yapılacak.

.
Saatin hem 3 yönünde hem de 9 yönünde, iki farklı ülkenin zaman dilimini okuyabilmenize yarayan, yuvarlak şekilde ve yeşil çeperlerin üzerinde beyazla rakamlar yazan iki adet ekstra kadran yer alıyor. Saatin merkezindeki ibreler lokal zamanı gösterirken, bu iki kadranda; seçtiğiniz iki farklı şehrin zaman dilimini görebiliyorsunuz. Yani saatiniz toplamda 3 farklı şehrin zaman dilimini aynı anda gösterebiliyor. Kadranların gösterdiği şehirler hemen kadranın üzerinde yer alan pencerelerden İspanyolca olarak okunabiliyor. İçlerinde Meksiko şehri de yer alan tam 24 adet şehir bulunuyor.

Bu arada, bu guilloche işlemeli yeşil kadranlar Meksika’nın ulusal bayrağındaki yeşili; yani Meksika’nın bağımsızlığını temsil ediyor. Saatin transparan kasa arkasında ise, Meksika bayrağındaki, kaktüsün üzerinde konumlanmış ve bir yılanı yiyen “Altın Kartal” resmediliyor.

Saatin 6 yönünde bir ay fazı göstergesi bulunuyor. Ayrıca, farklı zaman dilimlerini gösteren iki kadranın içinde de mavi tonda iki ayrı gece-gündüz göstergesi yer alıyor.

46.30 mm çapında ve 15.95mm ağırlığında. Saatin bezeli rosegold tonda ve Maya kültürünü yansıtan elle yapılmış motifleri içeriyor. 17DM04-3FPL kalibresi 7 günlük bir güç rezervine sahip elle kurmalı bir mekanizma.

Manşet, SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »