BOVET “Amedeo® Fleurier Virtuoso IV”

9 Temmuz 2015 15:05

Pascal Raffy ve Dimier 1738 Manufacture zanaatkarları, saat yapım sanatında üstün el işçiliği ve fonksiyonlar ile öne çıkan Amadeo® Fleurier Virtuoso IV’ü saat tutkunları ile buluşturdular.

Amedeo® Fleurier Virtuoso IV, Tourbillon Virtuoso’nun özelliklerini içermesinin yanı sıra kadranında bir pencere üzerinde görülebilen saat göstergesi ile dikkat çekiyor. Bovet’nin spesifik ve ayrıcalıklı olan tasarım konsepti, mekanizmanın ortasında kendini gururla gösteriyor. 120 saatlik yani 5 günlük güç rezervine sahip olan Tourbillon Virtuoso IV, Dimier 1738 bünyesinde üretildi.

Bazı büyük komplikasyonların, karmaşık yapıdaki birleşenleri ve mekanizmaları sebebiyle okunurlukları kolay olmayabiliyor. Ancak, Tourbillon Virtuoso IV’teki göstergelerin dizilimi saate kolay ve mükemmel bir okunurluk kazandırıyor. The Amadeo ® Fleurier Virtuoso IV’ ün bir baş yapıt olmasını kanıtı ise saatin kadranında kendini gösteren figürler. İki adet üç boyutlu heykel figürlerini saat tutkunları ile buluşturan oymalar Bovet zanaatkarlarının usta el işçiliği ile üretildi. Dört farklı temada hazırlanan figürler; filler, atlar, melekler ve güvercinler olarak dikkat çekiyor.

 

Manşet

Related Posts

Comments are closed.

« »