Bir Prenses Masalıdan Mücevhere Uzanan Yol

10 Ekim 2013 16:42

Gösterişli bir peri masalının gerçek prensesi Grace Kelly anısına tasarladığı mücevher koleksiyonuyla High Jewellery, Grace’in hayat karşısındaki duruşunu, hikayesinin zenginliğini yansıtan modern zaman klasikleri yaratmış.

Hollywood’un altın çağında dünyaca ünlü bir yıldız, ardından bir prenses olarak kısa ama gösterişli bir yaşamın kahramanı olan Prenses Grace’in saltanatının görkemi mücevhere konu oldu. Gerçeklikleri, değerleri ve tarzlarıyla bu mücevherler, Prenses Grace’in taklit edilemeyen yaşam stilinin köşe taşlarının birer ifadesi adeta. High Jewellery tarafında tasarlanan iki mücevher koleksiyonu Grace’in olağanüstü yaşamının hikayesinden ilham alıyor: High Jewellery, bir prenses olarak yaşamına ayna tutarken; Fine Jewellery modern bir kadın olarak yaşam tarzını betimliyor.

 

Koleksiyonlarda, Prenses Grace’in doğal güzelliğini simgeleyen gül sembolü etrafında yoğunlaşılmış ve bu simge değerli taşlarla yorumlanmış. Her birindeki gül yaprağı konsepti farklı, özgün ve etkileyici bir stile sahip.

Romantik, dramatik ve iddialı

High Jewellery koleksiyonu, hepsi türünün tek örneği ve cüretkar biçimde dramatik bir yapıyla tasarlanmış dört setten oluşuyor: Rose Glamour, Rose Princesse, Rose ve Rose. Eşi benzeri bulunmayan setlerin hepsinde bir kolye, omuza kadar uzanan, damla şeklindeki taşlarla süslü, gösterişli ama incelikli sallantılı küpeler ve onlarla uyumlu bir bilezik mevcut. Her mücevher setinde üstün kaliteli pırlantalar ve gül yaprağı formuna kavuşabilmek için özel olarak kesilen parlak pembe safirler var. Pırlantaların parlaklığı ve safirlerin kızıllığı Monaco Prensesi Grace’in; bir film yıldızının, bir prensesin, bir eşin, bir annenin ve bir hayırseverin romantizmini ve görkemini ifade ediyor.

Çağdaş yaklaşımla yaratılan prenses zarafeti

Fine Jewellery koleksiyonlarındaki Pétales de Roseve Pétales Entrelacés motifleri, zamana meydan okuyan gül yaprağı desenini hafif, canlı ve enerjik tasarımlarla yorumluyor. Kafes örgüsüyle stilize edilen yapraklar, dağınık veya oyunbaz demetler halinde ya sadece pembe altından yapılmış ya da pembe altınla çerçevelenip pırlantalarla süslenmiş.

 

MÜCEVHER

Related Posts

Comments are closed.

« »