Bir mavi yolculuk hikayesi Voyage Blue

10 Ekim 2013 16:51

Ulysse Nardin’in, “Mavi Yolculuk”un büyüsünden etkilenerek tasarlanan ve Türkiye’ye özel olarak üretilen yeni koleksiyonu “Voyage Blue” mavi suların derinliklerini yansıtıyor.

Halikarnas Balıkçısı’ndan kültürel bir miras olarak kalan ‘Mavi Yolculuk’un herkesin hayatında mutlaka bir izi vardır. Mavi suların derinlikleri ve Ege’nin
güzelliği Ulysse Nardin’e esin kaynağı oldu. İsviçreli saat firması Ulysse Nardin, hepsi birbirinden dikkat çekici ve özel tasarlanan koleksiyonlarına bir yenisini daha ekleyerek, sadece Türkiye’ye özel, sınırlı adet saatten oluşan “Voyage Bleu” koleksiyonunu, saat severler ve koleksiyonerler ile buluşturuyor. Komplike ve mekanik saat denildiğinde ilk akla gelen isim olan, ince ustalık ve teknolojiyi her daim bir araya getiren Ulysse Nardin tarafından Mavi Yolculuk hikâyesinden esinlenerek tasarlanan “Voyage Bleu” koleksiyonu; 99 adet bezel, arka kapağı altın ve 150 adet özel işlem görmüş mavi kauçuk kaplama çelik kasalıdan oluşuyor. Kayış bölümünde seramik elementlerin de bulunduğu, 200 metre su basıncına dayanıklı kronograf “Voyage Bleu” koleksiyonu, İsviçre’deki saat ustalarının mükemmel işçiliği ile üretildi.

Genel

Related Posts

Comments are closed.

« »