BAUME & MERCIER Capeland Shelby Cobra Koleksiyonu

25 Mayıs 2015 10:34

Otomotiv efsanesi Shelby ile saat üreticisi Baume & Mercier, üstün performanslarını bir araya getirerek titiz ve ayrıcalıklı bir çalışmaya “Capeland Shelby Cobra” koleksiyonuna imza attılar.

Kurulduğu günden bugüne dek, varoluşunu özel anları kutlamaya adayan marka Baume & Mercier, şu günlerde otomotiv efsanesi Carroll Hall Shelby ile yaptıkları ortaklığın sevincini yaşıyor. Marka, sınırlı sayıda ürettiği Capeland saatleri ile bir dönemin unutulmaz otomobil yarışçısı olan Shelby’nin efsanesini ve başarılarını onurlandırıyor. Koleksiyondaki her saat, etkileyici gücüyle Amerikan spor otomobili dünyasında çığır açan Shelby Cobra’nın ruhunu ve gücünü zarafetle birleştirerek yansıtmak üzere tasarlandı. Baume & Mercier müzesinde bulunan 1948 yılından kalma vintage tek düğmeli kronograftan esinlenilerek hazırlanan Capeland Shelby Cobra koleksiyonu; retro aksanları, klasik çizgileri, kollarına özenle işlenmiş Cobra logosu, parlak ve saten kenarlı kasasıyla öne çıkıyor. Kronografların gösterişli kasası, Cobra’nın aerodinamik karoserinin genişletilmiş tasarımını yansıtıyor. Tasarımın merkezinde, devamlı hareket ediyor hissi yaşatması için saniye koluna dövülen ikonik Cobra logosu bulunuyor. Dakika ve saat kolları ise Cobra’nın zarif direksiyonunun formunda üretildi. Capeland Shelby® Cobra koleksiyonundaki tüm saatler, özel bir broşür ve kartın yanı sıra 427 Cobra’nın özel üretilmiş minyatürünü de içeren bir pakette sunuluyor.

Capeland Shelby Cobra Çelik Kronograf, Shelby’nin FIA Dünya Şampiyonluğunun 50. yıl dönümüne özel olarak 1965 adet üretildi. 44 mm çapındaki parlak ve saten kenarlı paslanmaz çelik kasası, Cobra’nın ikonik gösterge panelinden esinlenilen kronograf sayaçlı kadranı ve çerçeveler karanlıkta yumuşak bir parlaklık vermesi için Shelby’nin Guardsman mavisi yarış rengiyle Superluminova mavisi yayacak şekilde detaylandırıldı. Kayış ise; kırmızı dana derisinden kauçuksu çizgileri olan siyah timsah derisinden yapıldı. Ayrıca safir kristal kasaya, koleksiyonun adı ve Carroll Shelby’nin kişisel imzasının kabartması eklendi.

Capeland Shelby Cobra Kırmızı Altın Flyback Kronograf model ise, Carroll Shelby’nin yarattığı Cobra’nın yarış sayısı düşünülerek 98 adet üretildi. Baume & Mercier, Carroll Shelby efsanesine bir saygı göstergesi olarak, İsviçre yapımı otomatik kurma mekanizmasına sahip bu flyback kronografı yarattı. 44 mm çapındaki, parlak ve saten kenarlı 18 ayar kırmızı altından üretilen bu sembolik saatin rakamları, Guardsman mavisi renginde. Hakiki siyah timsah derisi ve kırmızı altın tokası ile Cobra mavisi yuvarlak timsah derisi çizgileri ve kırmızı dikişleriyle beraber kayış da Cobra’ya atıfta bulunan özelliklere sahip. Safir kristal arka tarafıysa, 18 ayar altın arka yüzle çerçevelenerek koleksiyon adı ve Carroll Shelby’nin imzasının kabartmasıyla süslendi. 

Capeland Shelby Cobra Kırmızı Altın Flyback Kronograf Capeland Shelby Cobra Çelik Kronograf

Manşet, SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »