AURORA DIAMENTE PEN

6 Eylül 2013 12:23

Aurora Diamente Pen  için söylenen  “dünyanın en pahalı kalemi”, “en şık kalemi”  cümlelerinin yanı sıra şafak anlamına gelen Aurora,  1. Dünya Savaşı’ndan sonra Torino’da kurulan ilk dolma kalem fabrikası olma özelliğine sahip.

Aurora Diamente Pen, Torino’da savaştan yıkılmış bir şehrin içerisine “şafak” gibi doğmuş ve yıllar boyunca asiller, sanat, kültür, bilim insanları tarafından  kullanılmış, yaşamlarına ilham kaynağı olmuş efsane bir marka. Zarafet ve sanatın bütünleştiği Aurora kalemlerinin çeşitleri ise görülmeye değer… Leonardo Da Vinci’nin Kuşların Uçuşu Üzerine El Yazmaları’ndan esinlenilen 99 adet ile sınırlı som altın ve kıymetli yakut taşlarla bezenmiş değerli kalemleri, Benvenuto Cellin, Giuseppe Verdi, Andrea Palladio gibi önemli kişilere ithafen yapılan özel kalemleri bulunuyor. Hatta Amerika, Asya, Avrupa ve Afrika kıtalarından esinlenilen sınırlı üretimlerin de aralarında bulunduğu ürünler, ismin baş harfleri veya şirket sembolleri kullanılarak kişiselleştirilip, ayrıcalıklı hediyeye dönüştürülebiliyor.  İsmi kadar farklı özelliklere barındıran Aurora, kalemlerinin tamamını kendi tesislerinde el işçiliği ile üreten firma olma özelliğine sahip. Böylece taklit edilemez bir estetik ve alışkanlık yaratan yazım zevkinin ürünlerini ortaya çıkıyor.

Diamond47596172HR

 

 

 

Dünyanın en pahalı kalemi ünvanına sahip Aurora Diamente Pen, özel olarak Türkiye’ye getirilen kalemi.   De Beerrs’in ürettiği pırlantalardan toplamda 30 karat kullanılan, ucu ve gövdesi 18 ayar altından yapılan ve üzerine çift kat rodyum çekilerek sağlam bir koruma sağlanmış olan siyah ve beyaz rengiyle göz dolduran kalemin fiyatı : 1.000.000 Euro.

Genel

Related Posts

Comments are closed.

« »