Jacob & Co Astronomia Tourbillon

29 Nisan 2014 11:47

Astronomia Tourbillon 1Jacob & Co., yeni Astronomia Tourbillon’da gökyüzünün büyülü derinliğini saat mekanizmasıyla buluşturdu. Modelin kalbinde her yirmi dakikada bir dönen hareketli kollar bulunuyor. Hareketli kollarından bir tanesinin üzerinde dünya yer alırken, bir diğerinde ayı temsil eden dairesel bir kristal bulunuyor. Dünya ve ay, hem saat yönünde hem de kendi eksenleri etrafında dönüyor. Üzerinde saatin yer aldığı düzenek de yine saat yönünde dönüyor. 

Diğer kolun üzerinde de bulunan tourbillon, her yirmi dakikada bir kadranın yörüngesinde dönmenin yanı sıra her beş dakikada bir onu taşıyan kolun eksenini ve her 60 saniyede bir kendi eksenini turluyor.

Astronomik komplikasyona yeni bir anlam kazandıran Astronomia’nın gece mavisi zemini gökyüzü algısını pekiştiriyor.Hareketli yapı içinde, diferansiyel sistem sayesinde kadran da hareketlilik kazanıyor; böylece saat 12 işareti daima en üstte kalıyor ve her zaman kolayca okunabiliyor.Kadran üzerindeki Roma rakamları, tasarımın bütününe klasik bir hava katarken yarım küre şeklinde, bombeli camı Astronomia Tourbillon’u sıra dışı bir çizgiye taşıyor.

[KGVID width=”717″ height=”538″]http://www.smluxuria.net/video/AstronomiaTourbillon-Movie.mp4[/KGVID]

AstronomiaTourbillon-Movie

ASTRO, VIDEO

Related Posts

Comments are closed.

« »