AŞKIN SEMBOLÜ TIFFANY SETTING, 130. YILINI KUTLUYOR

4 Mart 2016 10:35

Tiffany&Co. ilk kez, en ikonik pırlanta yüzük olan Tiffany® Setting’in neden dünyada aşkın ve evlililiğin genel kabul görmüş sembolü olduğunu anlatmak için, arkasındaki zanaatkarların pırlantaları ustalıkla hazırlarken ki görselleriyle birleştirerek onları onurlandırmak ve Tiffany standartlarını vurgulamak için bir reklam kampanyası başlattı.

Tiffany’nin Pazarlama Müdürü Caroline Naggiar, “Kurucumuz Charles Tiffany, 1886 yılında Tiffany® Setting’i ilk olarak dünyaya tanıttığında, bizlere sadece gerçek aşkın sembolünü vermedi. Tiffany® Setting aynı zamanda zanaatkarların usta işçiliğinin ve pırlanta mirasının kalıcı hatırlatmasıdır.” diye açıklıyor. “Bu yüzden Tiffany Setting’in 130. yılı kutlanırken, el işçilikleri ile tek taşta mükemmelliği yakalayan ustaları onurlandırmaktan daha anlamlı bir şey olamaz.”

Bu reklam kampanyasının amacı bundan tam olarak 130 yıl önce, kesim cilalama ve el işçilikleriyle yüzüklerin her birinde ayrı ayrı mükemmelliğin emsalsiz geleneğini yaratan gerçek zanaatkarları hatırlatmaktır. Tiffany® Setting, diğer altı tırnak tek taşlardan farklı, çünkü Tiffany dünyada çıkarılan en iyi pırlantaların % 99.96’sını reddeder ve mükemmel pırlantayı ararken, Tiffany standartları 4C kuralının da ötesine gider. 5C ise eşsiz ışıltısı, ihtişamı ve parlaklığıdır.

Tiffany’nin gemologu Melvyn Kirtley der ki, “Dünyada çıkan en iyi pırlantaların % 99.96’sını reddederim, çünkü dünyada kabul edilen kalite anlayışı ile Tiffany kalitesi arasında fark var.”

“130 yıldan beri, Tiffany’nin eşsiz pırlantaları kusursuz bir işçilikle montüre oturtulmuştur ve kalitesinden hiçbir zaman ödün vermemiştir.” der, pırlanta mıhlayıcısı Tomasz Dziwura.

“Pırlantanın 57 fasetini de ayrı titizlikle parlatırım, eğer sadece 56 faset en mükemmel halinde parlarsa ben onu başarısızlık olarak kabul ederim.” der, pırlanta parlatıcısı Jorge Jimenez.

Tiffany, yüksek kalitedeki pırlantalarının ham halini kendi madenlerinden veya dünyada bilinen güvenilir tedarikçilerden temin ediyor. Daha sonra kendi tesislerinde, bu taşların kesimini ve parlatılma işlemini gerçekleştiriyor.

“I WILL” kampanyası, Tiffany’nin 2015 ilkbahar dönemi “WILL YOU?” kampanyasının devamıdır. WILL YOU kampanyası, modern çiflerin romantik yolculuklarında geçiş yaptıkları yeni dönemin önemini vurguluyor.

 

Manşet, MÜCEVHER

Related Posts

Comments are closed.

« »