ALPINA’DAN 5 YENİ PILOT SAATİ

7 Eylül 2017 11:00

Alpina, pilot saatlerine olan güçlü odağını beş yeni Startimer Pilot Quatrz modeli ile devam ettiriyor.

Geçen yüzyılın başlarında Alpina, askeri havacılık saatlerinin ve pek çok kıtalararası hava kuvvetlerinin resmi tedarikçisiydi ve o zamandan beri güvenilir ve hassas pilot saatler üretme geleneğini sürdürdü.

Söz konusu ekipmanları olunca pilotların ciddi gereksinimleri vardır, bu durum elbette ki saatleri için de geçerlidir. Bu sebepten Alpina, darbe direnci bulunan ve anti-manyetik özellikteki kasalarla donatılmış en hassas ve güvenilir saatleri sunmak için sürekli çalışıyor.

Beş yeni Startimer Pilot Quartz modeli, üstün kaliteli saat yapımı ile pratik işlevlerin bir araya geldiği ideal bir kombinasyon. Bu yeni versiyonlarda pilot saatlerinin en önemli kriteri olan iyi okunabilirlik bir takım göz alıcı özelliklerle sağlandı. Büyük indeksler ve fosfor uygulanmış akrep-yelkovan ile yüksek renk kontrastına sahip kadranlar ilk bakışta dikkat çeken unsurlardan. 42mm çapındaki kasanın çelik veya siyah PVD ile kaplanmış çelik olmak üzere iki farklı alternatifi mevcut. Alışılagelmiş 44 mm çapındaki pilot saatlerin kasalarına göre biraz daha küçük oluşu, bu saatleri günlük kullanım için mükemmel hale getiriyor. Tüm bu saatler kumaş kayışlı veya çelik bilezikli olmak üzere farklı çeşitleriyle mevcut.

Manşet, SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »