ALPINA EXTREME DIVER 300 OTOMATİK KRONOGRAF

23 Haziran 2015 13:05

Profesyonel dalgıçlar için Alpina’dan yeni model: EXTREME DIVER 300 OTOMATİK KRONOGRAF

Alpina’nın, profesyonel dalgıçlar için yeni ürettiği Extreme Diver 300 Otomatik Kronograf, kullanıcılarının güvenli dalışlar gerçekleştirebilmeleri için ihtiyaçları olan bilgiye anında ulaşabilmelerini sağlayan gerekli özelliklere sahip bir şekilde tasarlandı.

Profesyonel dalgıçlar derin dalışların bir ekstrem spor dalı olduğunu ve asla şakası olmadığını iyi bilirler. Bu nedenle profesyonel dalgıçların, gözleri kapalı güvenebilecekleri dalış saatlerine ihtiyaçları vardır.

Dalış konusunda ciddiyseniz… 

Yeni Alpina Extreme Diver Chronograph, profesyonel bir dalış saati. Bu modelde bulunan her bir unsur, profesyonel dalgıçların karşılaşabileceği ekstrem durumlarla mücadele edebilecek özellikte tasarlandı. 300 metreye kadar sağladığı su geçirmezlik ile bu model, insanoğlunun ekipmansız olarak inemeyeceği kadar derinlere ulaşabiliyor.

İhtiyacınız olan bilgiyi, ihtiyacınız olduğu anda görebilmeniz için tasarlandı 

Extreme Diver 300, kullanıcılarının güvenli dalışlar gerçekleştirebilmeleri için ihtiyaçları olan bilgiye anında ulaşabilmelerini sağlayan gerekli özelliklerle donatılacak şekilde tasarlandı.

Siyah PVD kaplamalı ve cilalanmış bezel, yalnızca tek yöne (saat yönünün tersine) döndürülebildiğinden kullanıcısını su altında güvende tutuyor. Dalıştan önce yapılan ve dalgıcın su altında kalmayı planladığı maksimum süreyi ayarlayabilmesini sağlayan bu ayarın, yanlışlıkla alınan bir darbe neticesinde daha ileride bir süreyi gösterecek şekilde döndürülemiyor olması hayati önem taşır. Bezelin sadece bir yönde hareket etmesi demek, yanlış bir hareket veya bir çarpma sonucunda bozulabilecek olan dalış süresi ayarının yalnızca azaltılabiliyor ve hayati tehlike arz edecek şekilde attırılamıyor olması demek.  Buna ek olarak, bezel üzerinde bulunan 1 – 60 dakika göstergeleri karanlıkta okunabilir olması için üzerine fosfor uygulanmış. Siyah kadran üzerinde kontrast oluşturan fosfor uygulanmış nokta indeksler ve akrep-yelkovan da karanlık sularda maksimum okunurluk sağlıyor.

300 metre su geçirmezlik vaat eden herhangi bir dalış saatinde göremeyeceğiniz bir başka özellik ise; dalgıçlar tarafından oldukça takdir toplayan safir kristal kasa kapağı. Bu sayede kullanıcıları, saatlerinin içindeki otomatik kronograf makinenin iç güzelliğini arka kapaktan seyredebiliyor.

İnce işçiliklerle dolu bir saat

Extreme Diver 300 modeli 44 mm çapında ekstra geniş çelik kasaya ve vidalalı tepe ile kasa kapağına sahiptir. Saatin makinası 46-saat güç rezervine sahip.  Kelebek toka ile bağlanan dayanıklı kauçuk kayışa ek olarak, dalış kostümünün üzerine saatin kolayca takılmasını sağlayan naylon kayış da mevcut.

AL-725 Alpina Otomatik Kronograf Makine

Güvenilir AL-725 otomatik kronograf makine, saat 12 hizasında 30 dakika sayacı bulunan; saat 6 hizasında ise 12 saat sayacı bulunan 12 – 6 saat- kronograf göstergesine sahip. Bu dizilim, 60 dakikalık-dalış bezeli ile birlikte karmaşık bir görünüm oluşturmaması ve dakika kolunun net bir şekilde takip edilebilmesi için tasarlanmış.

Metal bilezik tercih eden profesyonel dalgıçlar için, Extreme 300 modelinin havalı “Milanese” görünümü veren metal mesh bilezik veya daha sportif havadaki 3 baklalı metal bilezik alternatifleri mevcut.

Her bir saat, içerisinde minyatür bir dalış tüpü ve dalışlarda kullanılmak üzere değiştirilebilen naylon kayış bulunan özel kutusunda sunulur.

Manşet, SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »