AHMET GÜNEŞTEKİN SANATI ile THE ARMORY SHOW’da

24 Şubat 2015 16:03

Marlborough Gallery, 5 – 8 Mart 2015 tarihleri arasında New York’ta gerçekleşecek olan uluslararası çağdaş sanat fuarı The Armory Show’da Ahmet Güneştekin’in son dönem eserlerini sergileyecek.

5 – 8 Mart 2015 tarihleri arasında New York’ta gerçekleşecek olan uluslararası çağdaş sanat fuarı The Armory Show’a 28 ülkeden 199 galeri katılım gösterecek.

Mavi+Dünyadan+Gelen+Zeus.+2015.+tuval+uzerine+yagli+boya.+150+x+200+cmThe Armory Show; Vincent van Gogh, Marcel Duchamp ve Edward Hopper gibi farklı anlatım biçimleri ve tekniklerle çalışan sanatçıların eserlerini bir arada sergileyerek sanatta yaratıcılığın öncülüğünü yapıyor. Ahmet Güneştekin’in son dönemde çalıştığı işleri, bu kapsamda The Armory Show’da sergilenecek çağdaş sanat eserleri arasında yer alacak. Marlborough Gallery’nin aktörlerinden biri olduğu bu küresel ve kültürel platformda Ahmet Güneştekin, hiçbir estetik söylemle doğrudan ilişkilendirilemeyen kendine özgü sanatsal diliyle, renk ve formları kullanımında normların dışında kalan yaklaşımıyla güncel sanatın yenilikçi sanatçılarından biri olarak görülüyor.

The Armory Show’un bu yıl gerçekleşecek edisyonunda, farklı kültürel coğrafyalardan galerilerin katılımının yarattığı çeşitliliğe özellikle vurgu yapılıyor. Bölgesel sınırlara bağlı kalmaksızın farklı coğrafyalardaki sanatçıların işlerini eş zamanlı olarak sergileyen çağdaş sanat fuarı, yeni nesil sanatçıları, galerileri, kültür ve sanat kurumlarını, çağdaş sanatı izleyenleri ve koleksiyonerleri bir araya getirerek kültürel bir platform yaratmayı amaçlıyor.

Genel, Kısa Haber, SANAT

Related Posts

Comments are closed.

« »