70. ULUSLARARASI VENEDİK FİLM FESTİVALİ ve JAEGER-LeCOULTRE

27 Eylül 2013 12:19

70. Uluslararası Venedik Film Festivali’nin ana sponsoru olan Jaeger-LeCoultre kırmızı halı üzerindeki açılış gecesinde birbirinden etkileyici modellerini gözler önüne serdi.

Sanat ve sanatçı ile hep yakın olan Jeager-LeCoultre, film yapımcısı, aktör, mücevher tasarımcısı… Her artistin duygularına eşlik edebiliyor. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 70. Uluslararası Venedik Film Festivali’ne sponsor olan marka, açılış gecesinde kırmızı halı üzerinde yaratıcılığını sundu. Birbirinden ayrıcalıklı görünümleriyle, hayatın en önemli anlarını daha da değerli kılan koleksiyon parçaları, seçkin konukların bileklerinde yer aldı. Marka, festival süresince de en iyi kreasyonları ile yıldızların vazgeçilmezi olurken, ‘En İyi Film, En İyi Aktris ve En İyi Aktör’ ödüllerini kazanan sanatçılara üzerinde Venedik sembolü ile ‘70. Mostra’ yazıtlı kişiselleştirilmiş Reverso saatleri hediye edildi.

Jeager-LeCoultre’nin sponsoru olduğu 70. Uluslararası Venedik Film Festivali’nin boy gösteren modellerinden biri de İranlı artist Golshifteh Farahani’nin bileğinde yer alan Rendez-Vous Celestial’di. Gökyüzünü bileklere taşıyan göz alıcı bir model. Marka bu modeli ile sanatsal ustalığı, zarafeti ve mekanik mükemmeliyeti bir araya getirmiş. Geleneksel saat anlayışından ödün vermeyen İsviçreli saat üreticisi yeni modelini; 180 yıllık tarihini, tecrübesini ve teknik yetkinliğini harmanlayarak yaratmış…

Gökyüzü, Vallée de Joux’daki saatçiler için her zaman uçsuz bucaksız bir araştırma alanı ve ilham kaynağı olmuş. Jaeger-LeCoultre’nin kurucusu Antoine LeCoultre doğaya ve çeşit çeşit takımyıldızlarıyladolu gök kubbeye karşı her zaman büyük bir ilgi beslemiş. Bu mucit tüm hayatını, elementlere olan özel ilgisini de kullanarak mükemmeliyete ulaşmaya çalışarak geçirmiş. Jaeger-LeCoultre’nin Rendez-Vous Celestial modeli,kurucusunun yenilikçi duruşunu onurlandırmak amacıyla yaratıldı.

Rendez-Vous_Celestial2Jaeger-LeCoultre809 kalibre mekanizması ile üretilen Rendez-Vous modeli, 18 ayar beyaz altından hazırlanmış kasasının içinden tüm cazibesini bir sekme efekti ile dış dünyaya yansıtıyor. Kasa çevresindeki elmaslar, gösterge rakamlarının üzerinde adeta etrafa ışık saçıyor ve saat tepesinden bezele kadar her yeri sarıyor. Saat kadranı, tüm fonksiyonlara mükemmel okunabilirlik sağlıyor. Koleksiyonda kullanılan karakteristik saat rakamları, atalardan kalma geleneklere uygun olarak el ile burma süslemesiyle bezenmiş ve şeffaf mavi cila ile kaplanmış bir hilalin oluşturduğu eğri boyunca uzanarak modern şekillere bürünmüşler. Saat eğrisi,Photocalls: 70th Venice Film Festival - Jaeger-LeCoultre Collection takımyıldızlarıyla gökyüzünün nefes kesici bir görüntüsünü üzerinde taşıyan, lacivert taşından hazırlanmış bir başka levhanın üzerine yerleştirilmiş. Modelin tasarımcıları ona şiirsel bir hava katarak saate kişiye özel ayarlama fonksiyonu oluşturmak için kadrana kayan bir yıldız eklemiş: bu hareketli yıldız sayesinde gününüzün en özel randevusunu saatinizde görebiliyorsunuz.

Manşet, SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »