2015 EXTREME SAILING SERIES HEYECANI

2 Ekim 2015 09:52

Edox, yelken dünyasının en zorlu yarışlarından biri olan Extreme Sailing Series 2015’in resmi zaman tutucusu oldu.

Extreme Sailing Series 2015, bu yıl üç kıtada sekiz ayrı turda yarışmak üzere dünyanın en iyi kaptanlarını bir araya getiriyor. Her turda 3 gün boyunca 30 veya daha fazla 10 – 15 dakikalık kısa, keskin ve yoğun yarışlar olacak. 12 metre uzunluğundaki çok gövdeli tekneler gerçek birer karbon hız makineleri ve yaklaşık 65 km/s ve üstünde hıza ulaşabiliyorlar.
Dünyanın en önemli yarış organizasyonlarının resmi sponsoru Edox da, zaman tutuculuktaki ustalığını Extreme Sailing Series yarışı ile sağlamlaştırdı. 130 yıldır ürettiği standart üstü saatlerle birçok ilki gerçekleştiren Edox her zaman su sporlarıyla bağlantılı olmuş bir marka.  

Edox Ceo’su Victor Strambini yaptığı açıklamada, “Edox olarak prestijli Extreme Sailing Series ile birlikte çalışmaktan çok mutluyuz. Birbirine uygun partnerler olduğumuzu keşfettik, aynı felsefeyi paylaşıyoruz. Biz şampiyonların zaman tutucusuyuz ve deneyimlerimizin avantajlarını Extreme Sailing Series organizasyonuna sunabiliyor olmaktan gurur duyuyoruz.” dedi.
Mey Saat Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Yaman ise, “02-04 Ekim tarihlerinde bir ayağı da İstanbul’da gerçekleşecek yarışın hem ülke turizmine hem de sporseverlere oldukça katkısı olacaktır, zamanı birlikte tutacağız.’’ dedi.

 

HABER, Manşet

Related Posts

Comments are closed.

« »