2013 SAAT OSCARI BÜYÜK ÖDÜLÜ GIRARD PERREGAUX ‘NİN

20 Kasım 2013 13:12

13. The Grand Prix d’Horlogerie de Geneve (GPHG)’de heyecanla beklenen son 15 Kasım gecesi gerçekleşti ve yılın saat Oscar ödülleri sahiplerine kavuştu.

GPHG 13. The Grand Prix d’Horlogerie de Geneve, beklenen sona 15 Kasım gecesinde kavuştu. Saat dünyasının nefeslerini tutarak bekledikleri ödül töreninde  Girard Perregaux büyük ödülün sahibi oldu. En iyi komplikasyon ödülünü 1815 Ratrapante ile alan  A.Lange Söhne  ayrıca halk oyları ile seçilen Halk Jürisi ödülünün de sahibi oldu. En iyi Erkek Saati Ödülü Voutilaine, Kadın Komplikasyon Saati Van Cleef Arpels’in, Kadın Saati Ödülü De Laneau, Komplikasyon Erkek Saati Ödülü ise Romain Gauthie aldı. Geçen yıl Küçük İbre ödülünü alan Zenith ise bu yıl Spor Saat ödülünü kazandı.

Geçen yılın ödüllü markası Chanel, bu yıl Mademoiselle Privé Camélia Brodé modeli ile Sanatsal İşçilik ödülünü aldı. 2012 en iyi spor saati ödüllü Habring 2 ise 2013’ün Küçük İbre ödülünü aldı. 1930’ların aletleriyle yılda sadece 15 civarında kendi saatini üreten bağımsız saatçi Philippe Dufour jüri özel ödülüne layık görüldü. Farklı tasarımların yer aldığı ve bu yılın yeni kategorisi olan Devrim Saati ödülünün  Ressence markası Type 3 modeli ile sahibi oldu. Bu yılın Öncü Saat ödülü ise Tudor’a verildi. Mücevherli Saat ödülü için ise Chopard layık görüldü.

HABER, Manşet, SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »