10 MİLYON DOLAR DEĞERİNDE HUBLOT KOLEKSİYONU

21 Eylül 2015 15:00

Hublot, ikonik Big Bang’in 10. yıl dönümünü 3 yeni modelden oluşan 10 milyon dolar değerinde bir koleksiyon ile kutluyor. 

Hublot’nun ilk Big Bang modeli Big Bang Gold Ceramic’i sunmasının üzerinden 10 yıl geçti. 2005 baharında, şu an Hublot Yönetim Kurulu Başkanı ve LVMH Group Saat Bölümü Başkanı Jean-Claude Biver, markanın CEO’su Ricardo Guadalupe önderliğindeki takımıyla yeni bir koleksiyonun başlangıcı olan bu Hublot modelini yarattı. 2005’ten bu yana gelinen noktada Big Bang, markanın imza koleksiyonu oldu ve büyük bir başarıya ulaştı. Hublot’nun bir parçası olan Fusion konseptinin mükemmel örneği, ödüller kazanan Big Bang’in iz bırakan tasarımı, şimdi saat yapımcılığında bir ikon oldu ve bu sene 10. yıl dönümünü kutluyor.

Big Bang ismi, kauçuk ve altın gibi daha önce normal şartlar altında bir araya gelmemiş malzemelerin bir arada kullanıldığı füzyon sanatının temeline dayanıyor. Kauçuk ağaçtan toplanıyor, altın ise, toprağın derinliklerinden çıkartılıyor. Normalde birlikte görmek mümkün değilken, Big Bang bu malzemeleri, geçmiş ile geleceği buluştururcasına çarpıcı bir zıtlıkta bir araya getiriyor.

Big Bang Unico Full Magic Gold

Big Bang “10 years” Haute Joaillerie,  sıra dışı ve eşsiz bir “yıl dönümü” koleksiyonu. 10 parçadan oluşan ve her biri 1 milyon dolar değerindeki bu koleksiyon, Hublot için bir ilk. Koleksiyonda yer alan Ruby modeli için toplamda 40.93 karat değerinde 653 baget pırlanta ve baget yakut kullanıldı. Her bir parçayı yaratırken, Araştırma & Geliştirme ve üretim için 400’er saat, bunun yanı sıra pırlanta dizimi için 350’şer saat gerekti.

Big Bang Unico Full Magic Gold

Hublot, Big Bang Unico’nun yeni bir versiyonunu, Big Bang Unico Full Magic Gold’u sundu. 2013 yılında, markanın kendi mekanizması, kolon çarkı ve çift kavramasının kadrandan görülebilmesi ile endüstride eşsiz olan Unico’ya ev sahipliği yapması üzerine, ilk Big Bang tasarımı değiştirildi. Vidalar, butonlar, tepe, indeksler, numaralar ve alt kadranlar teknik ve estetik olarak yeniden tasarlandı. Big Bang UNICO aynı zamanda, tek dokunuşla kolayca ve hızlıca değişebilen kayış sistemini getirdi.

Marka, Big Bang’in 10. yıl dönümünü kutlamak amacıyla Full Magic Gold’un çizilmeye karşı dayanıklı, 18 ayar altın eşsiz bir versiyonunu tasarladı. Model, 45 mm çapında güçlü ve şık bir kasaya sahip.

Ayrıca, bu yıl yeni bir Full Magic Gold versiyonu ile Big Bang Tourbillon 5-Day Power Reserve Indicator modeli sunuldu. Yeni Big Bang kuşağındaki ilk Tourbillon olan model, kadranına eklenmiş güç göstergesi ve iskelet mekanizmaya sahip.  Tamamıyla Hublot’nun mikro-mekanikçileri, mühendisleri ve saat ustaları tarafından tasarlanan, geliştirilen ve üretime geçen bu modelde, 13.6 mm kasa çapındaki tourbillon kafes mevcut.

Manşet

Related Posts

Comments are closed.

« »